Adsense Başvurularınızın Reddedilmesinin Sebepleri Nelerdir ?

Google AdSense, bloglarınızdan veya YouTube kanallarınızdan para kazanmanız için en önde gelen ve en popüler seçeneklerden biridir. Popüler olmasının yanında en iyi geliri de yine Google adsense sayesinde alabilirsiniz. Ancak başvurunuzun olumlu sonuçlanması o kadar da kolay olmayabilir. Çünkü google için önemli bazı kritrleri yerine getirmeniz gerekebilir. Eğer AdSense başvurularınızın sürekli reddedilmesinden şikayetçiyseniz aşağıdakilerden birini ihmal ediyor olmanız muhtemel.. İlgili uyarılarımızı dikkate alarak tekrar deneyiniz..

AdSense başvurularınızı başlangıç aşamasındaki siteler ile yani henüz bir haftalık bloglar veya YouTube kanalları ile kabul ettiremezsiniz. Google, yeni açılan blogların veya YouTube kanallarının genellikle yetersiz olduğunu düşünebilir ve başvurunuzu değerlendirmeden geçirmeyebilir. Yeni açılan YouTube kanallarınızın ya da bloglarınızın içerikleri Google için yeteri kadar çok değildir. Yapım aşamasında olarak gördüğü bir siteye google asla onay vermeyecektir. Yapım aşamasında olan site gibi özgün olmayan tamamen copy paste olan sitelerinde onaylanması çok düşük ihtimaldir.

Kısacası ; Başvurunuzun yüzde yüz onaylanması için özgün, kendinize has üslubunuzla sunduğunuz içerikler ile Google’nin karşısına çıkmalısınız.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken hassas konuda başka firmaların reklamları ile blogunuzu reklam çöplüğüne döndürmeniz gerektiğidir. Bu durum Google AdSense başvurunuzun kabul edilmemesi için bir gerekçedir. Bunun para kazanmanız için iyi bir yol olduğunu düşünebilirsiniz ancak reklamdan geçilmeyen blogunuz, hem kullanıcılar hem de AdSense açısından çöplükten başka bir şey değildir. Blogunuzdaki yoğun reklamlardan kurtulduktan sonra Google AdSense başvurunuzu yeniden göndermeyi deneyin.

Bir diğer ihtimal de tabiki kanalınızın ya da blogunuzun içeriği. Eğer kanalınızda veya blogunuzda uygunsuz içeriklere yer verirseniz google adsense ten reklam alma işini kesin olarak unutun. Yetişkinlere yönelik içerikler, telif yasalarına aykırı içerikler, hack ile alakalı içerikler, uyuşturucu ve uyuşturucuyu çağrıştıran içerikler, AdSense başvurunuzun reddedilmesi için yeterli sebeplerden belli başlı olanlarıdır.

Adsense başvurusu sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, reddedilmeleriniz üzerine tekrar tekrar başvurmamanızdır. Yukarıdaki etkenleri göz önünde bulundurarak kanalınızı veya blogunuzu yeniden ele almalı ve Google’nin sizi reddetmesi için ortada hiçbir neden bırakmamalısınız.

Google Adsense bağlantısına tıklayarak siz de kendi hesabınız için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.